אפיון אתר SEO

אפיון אתר SEO

אם נקליד את שם העסק שלך בשורת החיפוש. מה נמצא? מה הלקוח/ה הפוטנציאלי/ת יחשבו עליך?

אפיון אתר - מספר פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון

חלק יחשבו שבראש סדר העדיפויות צריך להיות נראות האתר, כיצד הוא מעוצב והאם הפן הוויזואלי שלו מושך ונעים לעין. חלק, יעדיפו להתחיל עם בניית האתר כדי להשיג את התוצאה הפונקציונלית ביותר. אבל גם הפן הפונקציונלי וגם הפן האסתטי חייבים לבוא אחרי תכנון התוכן של האתר.
הרי גששי החיפוש של גוגל, לא ידרגו את האתר שלך לפי הצבעים שלו או מספר הפיצ'רים המגניבים, הם בראש ובראשונה יחפשו את התוכן שיש לך להציע, והאם האתר רלוונטי לחיפוש של רוב האנשים.
יתכן ותגידו – "תוכן? תמיד אפשר להוסיף לאתר", אבל לא תמיד תוכלו להוסיף אותו בצורה אפקטיבית.
מהסיבה הזאת, אני מציעה ללקוחות שלי שירותי אפיון אתר SEO (או: Search Engine Optimization) בשלב תכנון האתר.

תכנון האתר - מה אני עושה?

בשלב הראשון, אני מכניסה את הלקוח למיינדסט שיווקי כדי להבין בצורה הטובה ביותר מיהו קהל היעד שלו, מה הן מילות המפתח הרלוונטיות ביותר עבור העסק ומה צריך להיות מבנה האתר.
"חקר מילות מפתח". בטח שמעתם את הביטוי הזה בעבר, מילות מפתח הן המילים ה"חזקות" שהקהל שלכם ושלכן מחפש שוב ושוב ושוב, והוא זה שצריך להופיע בצורה בולטת אצלכם באתר כדי שמנועי חיפוש יאהבו אתכם. כי אם אתם "מדברים בשפה של הלקוח" הם ירצו שהלקוח ימצא אתכם יותר בקלות.

מבנה האתר

בשלב השני, נעבוד על המבנה של האתר כולו.
אני מתכננת את סידור התוכן בתוך העמודים הפנימיים, ומה החלוקה האופטימלית ביותר. איך עץ האתר יראה? מה יופיע בעמוד הבית? איפה יראו את האודות וכמה פרויקטים נצרף לתיק עבודות. אתם מבינים, בבניה של אתר צריך להתחשב גם בפיזור המידע ולא רק בתוכן הפנימי עצמו.
אם השם שלכם יופיע מעל לתחום העיסוק זה יתרום או יפריע לקידום של האתר? האם יהיה נכון לבנות את כולו בעמוד אחד, או לפזר אותו בצורה רוחבית?

לאחר מכן, אני דואגת למצוא את כותבי התוכן הנכונים ביותר עבור הפרויקט, ומלווה את המעצב/ת או החברה שבונה את האתר כדי לפקח שהעבודה נעשית בהתאם לקווי היסוד שהמחקר הניח.
במקרים רבים, עבודת האפיון מעלה תובנות אצל הלקוח בנוגע לפיצ'רים או נושאים שחשוב לו להדגיש, מה שמביא אותו ממוקד יותר ושלם יותר לעבודה מול המתכנת/ת או המעצב/ת, וכך חוסך לו זמן וכסף בטווח הרחוק.

בניית אתר דומה מאוד לבניית בית. חשוב להשקיע ביסודות כדי לקבל נכס מניב בהמשך הדרך.

בואו נדבר קצת על הביזנס שלכם. רשמו את הפרטים כאן, מבטיחה לענות במהירות.