אסטרטגיה שיווקית

אסטרטגיה שיווקית

מה יש לי לומר על אסטרטגיה שיווקית

צמד המילים הכי מפוצצות בדיגיטל הן גם הדבר הכי חשוב לביצוע. כל מהלך, קמפיין, משפט ואות שנזרקים לחלל האינטרנט מצדכם צריכים להיות עם כוונה מתאימה מאחוריהם. אם אתם רוצים להפוך לעסק רווחי ומוכר ולעמוד שווה בשווה עם מתחרים בעלי נתח שוק גדול, אתם חייבים לבצע בניית אסטרטגיה שיווקית שתגבש את כל הכוונות, המסרים, והתובנות שהקהל יקבל מכם מכאן והלאה.

אז מה הסיפור עם אסטרטגיה?

בעולם העתיק השתמשו באסטרטגיה כדי להשיג ניצחון במלחמות והרעיון הכי חשוב סביבן היה להבין איך לנצח במלחמה ולא רק בכל קרב לחוד. 

אותו דבר מתרחש בתהליך האסטרטגיה השיווקית. המטרה היא להסתכל על "התמונה הגדולה" ולראות איך כל חלק משתלב במערך ותורם לו. במילים אחרות – מהם המשאבים שהעסק יכול וצריך לממש כדי להתייעל?  

יאללה, לניתוח!

אסטרטגיה שיווקית היא הקרביים של העסק ולכן היא קודם כל מתמקדת בדיאגנוזה: בוחנת, שוקלת, מודדת, משווה ובודקת כל מה שרק אפשר סביב תחום העיסוק שלכם. בשלב הזה נכנסים גם ההגדרה העסקית, הייעוד והחזון האישיים. 

קחו סכין, מתחילים לחתוך

בשלב הבא העסק ינותח מבחינה ניהולית, ארגונית, כלכלית ושיווקית, יתרונות העסק וחולשותיו (ניתוח SWOT) והכרת קהל היעד – המאפיינים והצרכים שלו.

לאחר מכן יתבצע ניתוח חיצוני מהעסק – ניתוח המתחרים. מה היכולות שלהם? איך הם מתקשרים עם הקהל? באיזו פלטפורמות ואמצעים הם משתמשים?

בישורת האחרונה של הניתוח, נייצר מסקנות מתבקשות: כיצד יתממש הבידול האישי שלכם? מה תהיה אופן הפנייה לקהל המטרה? הגדרת יעדים כמותיים, יצירת תמהיל שיווקי, אפיון קהל היעד ובניית פרסונה, חלוקת התקציב ותוכנית הפעולה בכל אחד מהנכסים הדיגיטליים הקיימים. 

כן, ייעוץ אסטרטגי זו עבודה מורכבת. אבל כשהיא מתבצעת לפי כל השלבים ומקפידים לחשוב על כל דבר קטן שיטיב עם העסק – אתם שלב אחד לפני ההצלחה! 

אסטרטגיה שיווקית: לא רק לעסקים חדשים

  • חיזוק המותג וטיפוח תדמית מסוימת או מעמד
  • רצון לשמר את הלקוחות
  • הגדלת נפח מכירות/ גודל שוק
  • חדירה לשוק חדש
  • השקת מוצר חדש
  • ייעול המאמצים השיווקיים וחיסכון במשאבים

כל אלה הן סיבות מספיק טובות לחדש את אתגר האסטרטגיה ולחשוב עוד ועוד על איך ניתן לעשות ממנה פלאים בזכות מעט יצירתיות והרבה התאמה לקהל המטרה. 

היתרון האישי של GS Digital הוא להעניק לכם את השליטה על כל הקו האסטרטגי

כשאתם מקבלים את כל מכלול השירותים תחת קורת גג אחת, האסטרטגיה השיווקית תיבנה במקביל לתהליכים כמו הקמת אתר, דף פייסבוק עסקי, יצירת לוגו ועבודות מיתוג, כתיבת תוכן וכד'. כל אחד מהתחומים ידבר בשפה אחידה, יפולח בהתאם לקהלי המטרה, יתחשב בשיקולי התקציב והמטרות של כל תת-מהלך וכולם יחד יפעלו כמכונה חדשה ומשומנת לטובת השגת היעדים המרכזיים. 

בואו נדבר קצת על הביזנס שלכם. רשמו את הפרטים כאן, מבטיחה לענות במהירות.